BLOG

13 maja 2015

pink powder cropp top + spódnica WAVi


Każdego dnia poszukuję nowego tła... Tła idealnego i uzupełniającego zaplanowaną stylizację lub nowo-zrealizowany projekt. Idealny background, który opowie historię, obudzi emocje, pozwoli odpłynąć na chwilę! Tło jest dla mnie półśrodkiem, który ma być uzupełnieniem czegoś większego, ważniejszego, aczkolwiek może świadczyć o sukcesie bądź porażce, zwiększyć możliwości sprzedażowy lub też całkiem je zaprzepaścić. 

Podczas mojego ostatniego, dziewiczego doświadczenia - całkiem niedawno sesji zdjęciowej w studio do lookbook'a kolekcji SS'15 - wybór tła zadecyduje o jej sukcesie oraz sprzedaży! Takich decyzji (nie)świadomie dokonujemy każdego dnia, poznając nowych ludzi, zmieniając miejsce pracy, zamieszkania, wychodząc za mąż czy rodząc dziecko...Co to znaczy tło idealne?

To świat ludzi i rzeczy, który wzajemnie się uzupełnia. Naturalny krajobraz, który podkreśla zwierzęcy print na sukience, odcień pomarańczu czy złotego, który dodaje słonecznych refleksów i opalizuje skórę. Partner, który swoimi cechami i zdolnościami uzupełnia nasze braki, współpracownicy, z których kompetencjami tworzymy spójny zespół, rzeczywistość, która pozwala być sobą w wersji naturalnego i zdrowego egoizmu, patrząc na otaczające kolory przez własny pryzmat tego, w czym jest mi po prostu "dobrze"! Tło idealne czy istnieje?

Życzymy sobie idealny backgroundu w życiu prywatnym - męża niczym wulkan testosteronu, troskliwego ojca naszych dzieci, pięknego domu z ogrodem oraz wesołej i zdrowej gromadki. W pracy koleżeńskiej atmosfery, wyrozumiałego szefa, możliwości realizacji oraz prezentacji swoich umiejętności, rozwoju. Najczęściej nie zadowalamy się półśrodkami i zawsze oczekujemy więcej od innych lub od siebie. Jak mamy cudownego partnera i dzieci to w pracy doszukujemy się braków oraz trudności. Jak powodzi się zawodowo to niejednokrotnie cierpi na tym życie prywatne i pojawiają się ciemne plany na nieskazitelnym, sielankowym tle. Jak już tylko coś nie wychodzi to idziemy na łatwiznę i zaczynamy szukać nowego tła, które znowu pozwoli być szczęśliwym, spełnionym!

Tło samo w sobie nie gwarantuje sukcesu, jeżeli projekt nie spełnia podstawowych wymogów estetycznych czy wizualnych. Tło może podkreślić atuty projekty, walory modelki - kolor oczu, włosów, cery, a także nadać mocy i energii kolorom. 

Tak samo w życiu prywatnym czy zawodowym, bez wysiłku, zaangażowanie, kompromisów i wyrzeczeń nie da się osiągnąć sielankowego tła w domu, koleżeńskiej atmosfery w pracy, czy idealnego partnera-robota, spełniającego nasze oczekiwania. Tło idealne to nie przerysowanie naszego wyimaginowanego wyobrażenie o rzeczywistości, to adaptacja do istniejącego już środowiska i selekcjonowanie otoczenia, by wybór padł na to, które podkreśla nasze cechy, pozwala realizować się naszym umiejętnościom - w którym po prostu nam "do twarzy". 
Uważaj jednak, bo jeżeli zmieniasz tło z częstotliwością skarpetek to może warto zastanowić się czy to właśnie tło jest ciągle nieodpowiednie... Nie ma ludzi bez tła. 

ng5 komentarzy:

 1. mądrze napisane :) spódnica cudna, idealna dla kobiet z klasą na wiosenne i letnie dni :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Dokładnie tak czuję się w tej spódnicy - ultrakobieco ze względu na krój oraz z klasą dzięki czarno-białej, klasycznej kolorystyce :)

   Usuń
 2. Ciekawy tekst i piękna stylizacja. Delikatnie w stylu retro, co bardzo mi się podoba :)
  Pozdrawiam, http://sunny-summers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie to już druga stylizacja lekko retro, ale to chyba sprawka tej rozkloszowanej, midi spódnicy WAVi :) pozdrawiam

   Usuń