BLOG

26 sierpnia 2013

moda w ruchu


 Kolejne udana współpraca z Galerią Krakowską, czyli Małopolskie Blogerki Modowe promują nową ścianę galerii - mural. Motywem przewodnim sesji był ruch, energia, radość! Oddane?!Spódnica beza - projekt i przeróbka własna.
skirt byGorzi / top H&M / jacket SH / handbag H&M / shoes no name


Otwieram szafę, a w niej na wieszakowym topie jest... moda w ruchu, dosłownie i w przenośni. Najżywszą z żywych przedstawicielek tego zjawiska jestem ja sama - dla wielu fenomen mody jeżdżącej na rowerze. W końcu Kraków to miasto rowerzystów! Fakt ten potwierdzają nowopowstałe stacje rowerów miejskich KMK Bike, które od września ruszą już pełną parą i będzie ich aż 20! Z ciekawostek - we wrześniu w ramach biletu okresowego, na wszystkie linie komunikacji miejskiej będzie można bezpłatnie korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów, także przerzucamy się na roweryyyy! 

Nie dla wszystkich jednak łatwo będzie przesiąść się z komunikacji tramwajowo-autobusowej na rowerową. Dlaczego? Otóż chociażby dlatego, że wielu będzie przeszkadzał fakt, iż "na rower w szpilkach nie wsiądę, bo skręcę kostkę, w spódnicy tym bardziej, bo się zabiję, sukienka odpada, bo mnie podwieje, tak starannie ułożoną fryzurę szlag trafi, a nie daj Boże spadnie deszcze to już w ogóle siąść i płakać (...)". Powodów usłyszałam tysiące! Mnie samej jednak żaden z nich nie przekonał. Łamiąc stereotypy, jak to zwykłam mieć w zwyczaju, o tym że w szpilkach/sukienkach/spódnicach wsiąść na rower to jak prosić się o kłopoty na własne życzenie, zaprzeczam i jednocześnie potwierdzam, na co mam świadków, że sama od dwóch lat poruszam się po całym Krakowie [i mam się bardzo dobrze] co sprawia mi niewyobrażalną przyjemność - tym bardziej w sezonie letnim, kiedy to dzięki zwiewnemu strojowi i wiklinowemu koszykowi czuję się jakbym cały czas jechała na wielki piknik, gdy w rzeczywistości zmierzam do pracy, urzędu albo na zakupy ;)

Kochani, rower to nasz przyjaciel, a nie wróg czy śmierć czyhająca za rokiem na nas! Nie zapominajmy o tej przyjemnej umiejętności, jaką jest jazda na rowerze, dla której w wieku 5 lat byliśmy w stanie niejednokrotnie przeżyć bliższe spotkanie z szosą, nieraz zedrzeć łokcie i kolana, by ponownie wsiąść na niego i próbować dalej! 

Kiedyś udało mi się zarazić miłością do miejskiej jazdy po Krakowie moje dwie współlokatorki, może i teraz uda mi się zainspirować kilku nowych cyklistów!

Kraków - miasto marzeń, ukochane miasto studentów, artystów, ludzi wyróżniających się i kreatywnych, miasto tętniące życiem, modnym życiem! Rozkwit modnego Krakowa zauważyłam od mojego powrotu z zagranicznych wojaży, może dlatego, że nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w nim czynnie, zawsze byłam tylko biernym jego konsumentem. Modne wydarzenia w Krakowie wyskakują jak grzyby po deszczu! Są to wydarzenia ogólnodostępne dla wszystkich, na których można spotkać wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, ludzi kreatywnych, inspirujących i pobudzających do działania! Dzięki akcjom wymiany ubrań, wystawom młodych projektantów, towarzyskim spotkaniom z ludźmi mody, pokazom mody w galerii handlowych, warsztatom, kursom i portalom społecznościowym możemy mieć kontakt z modą, i to nie tylko gazetową, na co dzień, rozwijając przy tym siebie, poszerzając grono znajomych oraz własne horyzonty. 


Przystań na chwilę i zauważ modną stronę Twojego miasta! 

pozdrawia Was MMJnR,
[Miłośniczka Miejskiej Jazdy na Rowerze]W gronie Małopolskich Blogerek Modowych - dziękuję Dziewczyny za miłe i stylowe spędzone popołudnie!12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Do następnego razu Cammy! Coś czuję, że spotkamy się niebawem :))

   Usuń
 2. ach, ale się rozpisałaś :) a propos roweru tu rozmawiałyśmy o tym, że nie wyobrażam sobie jeżdżenia w sukience - odwołuję - da się, spróbowałam i żyję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że rowerowy świat poszerzył się o nową i stylową cyklistkę!

   Usuń
 3. Natalia, świetne zdjęcia! Musimy umówić się na lumpy :D
  pozdrawiam-wojowniczka z pod wawelowego świata- Natalia :*

  OdpowiedzUsuń
 4. pierwsze zdjęcie jest cudowne <3

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowne zdjęcia :)
  może obserwujemy:)?

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zdjęcia ! I bardzo fajny tekst, chyba muszę spróbować wsiąść w sukience/spódnicy na rower ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. I teraz żałuje, że miałam lenia i na sesje się nie wybrałam. Grupowe zdjęcie wspaniałe <3
  Obserwuje i liczę na to samo:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow, amazing styles. Great post, dear. :)

  OdpowiedzUsuń