BLOG

23 lipca 2014

business white cigarillos


Ilu z nas pracuje w domach? Coraz częściej nasza praca opiera się na dostępie do Internetu w różnych miejscach na świecie, a coraz rzadziej wiąże się z wychodzeniem poza 4 ściany domu/biura. Niejednokrotnie jest to 2w1: biuro w domu lub pokój w domu wydzielony na biuro.  

Sporo samodyscypliny wymaga praca w domu, z drugiej jednak strony praca na własny rachunek bardzo motywuje, a każdy sukces daje nowego kopa energetycznego, prawda?

Dobra organizacja pracy, jasno wyznaczony czas pracy i odpowiednie miejsce – co to znaczy? Jak stworzyć takie miejsce w swoim domu, w którym czeka na nas codziennie multum domowych obowiązków?
Nawet jeżeli pracujemy w domu, przy komputerze i nikt nas nie widzi to nie robimy tego w piżamie ani starym tiszercie-podomce! Nasz ubiór to też element naszej pracy, który ma znaczący wpływ na nasze nastawienie do niej. Miejsce pracy nasz mózg musi rejestrować jako najefektywniejsze miejsce w domu, miejsce wzmożonego wysiłku umysłowego, więc nie będzie to sofa czy łóżko, na którym oglądamy nasze ulubione filmy lub seriale, czy relaksujemy się czytając książkę.

Nasi bliscy – często są nieodłącznym elementem naszego domu, którego nie da się pominąć czy wyeliminować. Partner, który też pracuje w domu, dzieci, które mają wakacje lub mają zaledwie rok... Asertywność, samodyscyplina i ustalenie zasad, czy partner czy dziecko zrozumieją, jeżeli jasno i na samym początku wprowadzimy pewne reguły, a swoją postawą pokażemy determinację w osiąganiu celów.

I na koniec, ważne jest rozplanowanie godzin pracy, włączenie z przerwami, by pracując myśleć o zadaniach do wykonania, a nie odbiegać myślami do domowych obowiązków i tego, że „jest ładna pogoda, więc trzeba by zrobić pranie”. Ten rodzaj pracy upoważnia nas do tego, że nie musimy pracować bite 8 godzin, tylko po 3-4 możemy zrobić sobie przerwę czy to na obiad czy na sprawy domowe. To my decydujemy czy efektywniejsi jesteśmy rano czy wieczorem, to my pobudzamy naszą kreatywność ulubionymi zajęciami i na koniec to my decydujemy o naszym sukcesie w pracy! 


 bluzka oraz spodnie Otwieram Szafę l zegarek allegro.pl l klapki no name

spodnie 139 pln Otwieram Szafę
95% bawełna oraz 5% elastan, na zdj. rozmiar 36/38

2 komentarze:

  1. a skąd zegarek? ;> jest świetny!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zegarek zakupiony na jednej z aukcji allegro. Ma regulowany pasek i na razie sprawdza się bez zarzutów. Marki no name

      Usuń